Hostelis Vītoli

 

Hostelis „Vītoli” atrodas 3 km attālumā no slavenā Kolkas raga, kur Rīgas jūras līcis satiekas ar atklāto jūru - Irbes jūras šaurumu, Slīteres nacionālā parka teritorijā. Slīteres nacionālajā parkā ir liela dzīvnieku, tai skaitā putnu, un augu dažādība, daudz retu un aizsargājamu sugu. Tas atrodas Latvijas nozīmīgākajā gājputnu ceļā, un Kolkasragā vasarās un rudeņos lielā daudzumā koncentrējas migrējošie putni, tāpēc tā ir iemīļota putnu vērotāju vieta. Kolka, tāpat kā citi piekrastes zvejniekciemi: Mazirbe, Sīkrags, Saunags u.c., ir lībiešu ciems. Te joprojām saglabājusies lībiešu ciemiem raksturīgā kultūrvide. Lībieši jeb līvi ir Latvijas Kurzemes pussalu apdzīvojušie pamatiedzīvotāji. Lībiešu valodu kā dzimto runā vairs tikai kāds desmits lībiešu, lai gan 20. gadsimta sākumā lībiešu valodā runāja vēl pāris tūkstoši cilvēku.

 

Izīrējam gaišas un mīlīgas divvietīgas istabiņas, iespējams izīrēt arī 2 istabas ģimenei. Drēgnā vakarā  varēsiet pavadīt vakaru pie kamīna un karstas tējas vai kafijas tases. Ja vēlēsities pagatavot sev vieglas uzkodas - ir virtuve ar gāzes plīti un ledusskapi,  pirmās nepieciešamības trauki.  Ir labierīcības - kopēja duša un tualete. 200 m attālumā atrodas sezonas kafejnīca, pārtikas veikals.

Ja dodat priekšroku gulēšanai svaigā gaisā, iespējams uzsliet teltis pagalmā un iekurt ugunskuru tam īpaši ierīkotā vietā. Pagalmā ir grils un liels pusdienu galds. Iepriekš piesakoties, varam pasūtīt jums vietējo zvejnieku svaigi žāvētas zivis. Ja esat asu izjūtu cienītājs, varat iepriekš pasūtīt izbraucienu ar motorlaivu uz Kolkas bāku.